Луї Пастер (1822-1895 р.)

 

Луї Пастер, хімік за фахом, який присвятив своє життя вивченню мікроорганізмів і розробці методів боротьби з заразними захворюваннями. Французький мікробіолог і хімік, засновник сучасної медичної мікробіології та імунології. Член Французької медичної академії з 1873 р.

Закінчив вищу нормальну школу в 1847 р. в Парижі. З 1849 р. стає професором Страсбурзького університету. Уже там Пастер провів дуже багато дослідів і за один із них його удостоїли премією. Пастер звернув увагу учених до того, що в основі багатьох процесів, таких як бродіння, гниття, знаходяться мікроорганізми. Вивчаючи процеси бродіння (молочного і молочнокислого), Пастер установив, що вони викликаються мікроорганізмами. Ці роботи Пастера мали велике практичне значення. Пастер також дослідив як запобігти прокисанню пива і вина. Особливо великих заслуг Пастер досягнув при вивченні сибірської язви і сказу. Він доказав, що паличковидні бактерії, які були виявлені в організмі загинутих від сибірської язви тваринах, є збудниками цього захворювання. Він створив вакцину в лабораторних умовах.

У 1880 році Пастер відвідав лікарню, де від сказу померла дитина. Він також винайшов вакцину, яка запобігала захворюванню сказом. Ця вакцина була випробувана на 9-літньому хлопчикові, який був покусаний скаженою собакою.

З 1888 р. і до кінця життя він був директором інституту мікробіології (Пастерівського інституту). Він дослідив, що методом стерилізації можна запобігти потраплянню мікроорганізмів у воду, їжу. Він розробив багато вакцин проти ряду інфекційних захворювань, зокрема вакцинацію проти сибірки (1881), бешихи свиней (1882) і сказу (1885 р.).

 Діяльність Пастера мала велике значення для розвитку мікробіології в усьому світі. 

В Пастерівському університеті працювали, зокрема, І.І.Мечников, М.Ф.Гамалія, С.М.Виноградський.

Коментарі

ПУБЛІКАЦІЇ ЦІКАВІ ВІДВІДУВАЧАМ

Суть і значення травлення. Характеристика харчових речовин

Освітній хаб - це інноваційний проєкт МОН України спільно з ХНПУ імені Г.С.Сковороди

Вірусний гепатит А

Екологічні групи рослин по відношенню до вологи

Інфекційні захворюваня

Родина Розові

Життєво-важливі мікроелементи

Чайний пакетик був винайдений у 1904 році

EDUCAMP «Інтелект на кінчиках пальців»